Дитяча стоматологія

Більшість батьків нехтують візитом до стоматолога, вважаючи, що лікування молочних зубів у дітей менш важливе, ніж постійних.

Від прорізування молочних зубів і до їх зміни на постійні проходить 12-13 років. За цей термін у дитини відбувається повноцінний розвиток щелеп і від здоров’я молочних зубів залежить формування правильного прикусу.

Крім того, варто пам’ятати про проблеми, які можуть бути викликані захворюванням молочних зубів:

 • через хворобу молочного зуба може пошкодитися зачаток постійного зуба
 • наявність інфекції в порожнині рота може бути причиною захворювань внутрішніх органів
 • втративши молочний зуб, складніше повноцінно пережовувати їжу, в результаті цього може страждати шлунково-кишковий тракт
 • молочні зуби беруть участь в мовленні. Якщо зуб «позапланово» втрачений, у дитини можуть бути проблеми з дикцією, може страждати соціальна адаптація
 • на місце втраченого молочного зуба може зміститися сусідній. Як результат – постійні зуби можуть прорізатися з відхиленнями

Адаптаційні візити, уроки гігієни та правильний підбір засобів для догляду за ротовою порожниною стануть для дитини запорукою здоров’я зубів у майбутньому!

Анна Наумова, дитячий лікар-стоматолог

Наш дитячий стоматолог

Анна Наумова

Лікар вищої категорії. Член Асоціації лікарів стоматологів України. Член Української академії дитячої стоматології.

Стаж роботи: 20 років.

Основні послуги дитячого стоматолога

 • Адаптація дитини до профілактичних візитів до стоматолога
 • Уроки гігієни ротової порожнини
 • Корекція зубного ряду у дітей
 • Лікування карієсу у дітей
 • Лікування пульпіту
 • Лікування періодонтиту
 • Професійна гігієна порожнини рота
 • Реставрація молочних зубів
 • Лікування зубних каналів (ендодонтія)
 • Видалення молочних зубів
 • Герметизація фісур (профілактика карієсу)

Коли необхідна допомога дитячого стоматолога

 • Неправильне положення зубів (неправильний прикус)
 • Біль в зубі від кислого / солодкого, холодного / гарячого
 • Біль в зубі при натисканні (накушуванні)
 • Каріозні ураження зубів
 • Дефекти емалі зуба
 • Скол зуба (скол емалі)
 • Травма зуба
 • Навчання правильній техніці чищення зубів

Часті питання дитячому стоматологу

Як доглядати перші зуби?

Найточніші рекомендації щодо догляду за першими зубами може дати дитячий стоматолог після огляду дитини. Необхідно врахувати вік дитини, вид вигодовування, режим харчування дитини. Загалом для догляду за зубами дітей грудного віку застосовуються: спеціальні серветки для догляду за молочними зубами, зубні щітки та пасти, що відповідають віку дитини. Також, як правило, ми рекомендуємо дитячі пасти з фтором.

З якого віку потрібно чистити зуби дитині?

Починати чистити зуби дитині варто з появою першого зуба. Зазвичай перші зуби з’являються на нижній щелепі у віці приблизно 6 місяців.

Як захистити зуби від карієсу?

 1. Дотримуватися режиму харчування дитини та дотримуватися рекомендацій, які дасть стоматолог під час консультації та бесіди з мамою.
 2. Чистити зуби 2 рази на день під контролем та за допомогою батьків. До 10 років батькам варто допомагати дитині дочищати зуби.
 3. Профілактичний огляд у стоматолога щонайменше 2 рази на рік.
 4. Герметизація фісур — профілактична процедура, яка застосовується у дитячій практиці та допомагає захистити зуби від карієсу.

Коли вести дитину до стоматолога вперше?

Перше відвідування стоматолога рекомендуємо після появи першого зуба.

Чи слід лікувати молочні зуби?

Так, лікувати молочні зуби треба. Насамперед, під молочними зубами знаходяться зачатки постійних зубів і при запальному процесі у молочному зубі є ризик інфікування зачатка постійного зуба.

Чи можна робити професійне чищення зубів дітям?

Так, можна і треба. Бажано робити професійне чищення зубів дітям 2 рази на рік. Після чищення можна побачити приховані порожнини на контактних поверхнях зубів. Також такі візити є чудовим способом адаптації дитини до стоматологічних процедур.

Чи можна лікувати зуби матері при грудному вигодовуванні?

Так, лікувати зуби можна. Лікування зубів можна проводити з використанням спеціальних анестетиків і вагітним жінкам, які годують. Годуючим рекомендується пропустити одне годування після проведеної анестезії.

Вартість послуг дитячої стоматології

Дитяча стоматологія
Професійна гігієна тимчасових зубів
500 грн.
Входить у послугу: проведення індикації зубного нальоту (Paro Plak). Зняття зубного нальоту з використанням професійної зубної пасти та щітки. Подарунок для дитини.
Професійна гігієна зубів в змінному прикусі
800 грн.
Входить у послугу: проведення індикації зубного нальоту (Paro Plak). Зняття пігментованого нальоту та полірування поверхні зубів гранулами гліцину PROPHYpearls. Подарунок для дитини.
Лікування карієсу тимчасового зуба
550 - 750 грн.
Лікування карієсу постійного зуба
700 - 870 грн.
Герметизація фісур
700 грн.
Видалення тимчасового зуба
500 - 800 грн.
Комп’ютерна анестезія (STA)
350 грн.

Стоматологічне лікування дітей у клініці H-Clinic

Стоматологічне лікування зубів у дітей: лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту, зубних каналів, реставрацію молочних зубів, герметизацію фісур проводить дитячий лікар-стоматолог Анна Наумова.

Запишіться до дитячого стоматолога
  3 важливі речі у дитячій стоматології

  Стоматологічне лікування дітей

  Підхід до дитини

  Адаптаційні візити, уроки гігієни та особливий підхід до дітей у дитячого стоматолога є основою у подальшому сприйнятті будь-якого лікування та профілактики проблем зубів та ясен.

  Комп’ютерна анестезія STA

  Комп’ютерна анестезія STA

  STA – це інноваційна альтернатива традиційній анестезії. Є абсолютно безболісною. Кількість та місце введення анестетика визначається комп’ютером індивідуально, з огляду на фізіологічні особливості організму маленького пацієнта.

  Лікування зубів у дітей під час сну

  Лікування зубів у дітей під час сну

  Одна з найбезпечніших процедур, яка дозволяє дітям уникнути стресу перед стоматологічними процедурами, особливо якщо дитина до цього мала негативний досвід. Співпраця дитячого стоматолога, анестезіолога та батьків дозволяє швидко та ефективно зробити посмішку дитини гарною та здоровою.