Стоматологічне лікування дітей під седацією

Стоматологічне лікування дітей під седацією

Безумовно, будь-які батьки, хочуть, щоб у їхньої дитини були бездоганно здорові зуби. Щоб дитина не боявся стоматолога і будь-який огляд або лікування завжди закінчувалося посмішкою малюка, а стоматолог і маленький пацієнт були друзями.

Всього цього можна досягти, якщо з появою першого зубчика, батьки проконсультувалися у дитячого стоматолога. Дізналися, як доглядати, підібрали щітку і зубну пасту і регулярно відвідували доктора для профілактичних оглядів.

На жаль, батьки не завжди достатньо серйозно ставляться до здоров’я молочних зубів у дітей. Вперше приводячи дитину на прийом до стоматолога тільки в разі гострого болю, батьки не завжди розуміють, що встановити повноцінний контакт між дитиною і дитячим стоматологом вкрай складно.

В результаті, говорити про будь-яке позитивне знайомстві з лікарем можна тільки в рідкісних випадках. Часто, перші відвідування стоматолога закінчуються стресом, як для дитини, так і для батьків. Що в майбутньому призводить до повної відмови дитини від відвідування стоматолога.

Вибір як саме лікувати дитину і лікувати чи молочні зуби, звичайно, залишається за батьками.

Ідеально, якщо вчасно вжиті заходи консультація дитячого стоматолога і виконання всіх рекомендацій (а саме: в ігровій формі прищепити навички гігієни дитині і необхідність профілактичних оглядів) дозволять уникнути виникнення карієсу.

Але, що робити, якщо карієс і його ускладнення вже «процвітають», а дитина категорично не хоче йти до лікаря, тому що наляканий попереднім досвідом лікування?


Стоматологическое лечение детей

Можна вибрати з кількох варіантів.

Перший варіант – не лікувати зуби зовсім.

Вірити у міф, що молочні зуби все одно випадуть, а ось постійні потім будуть здорові.

Розвіємо цей міф відразу. Інфекція молочних зубів завжди негативний впливає на зачатки постійних зубів. Згодом, постійні такі зуби прорізуються вже з дефектами емалі. Передчасне видалення молочних зубів, внаслідок їх руйнування, впливає на формування неправильного прикусу.

Другий варіант – лікувати зуби дитини через «не хочу».

Тримати дитину, а батькам чути крики, вірити в міф, що це не стрес для маленького пацієнта, що дитина все забуде і ви як і раніше залишитеся друзями, а дитина полюбить стоматолога і не передасть свої страхи в майбутньому своїм же дітям. Такий підхід може привести до порушень нервової системи і цей варіант лікування в нашій клініці не застосовується.

І третій варіант – лікування під седацією (медикаментозний сон).

Лікування уві сні в нашій країні має довгу історію. Багато клінік давно впровадили в свою практику цю методику. Безумовно, і ми в їх числі.

Головне, розуміти, що лікування під наркозом в дитячій стоматології – це не примха лікаря, батьків або клініки. Будь-яке лікування повинно мати абсолютні показання.

Показання до лікування в медикаментозному сні

  • множинний карієс і його ускладнення
  • відсутність контакту з дитиною (ранні психологічні травми «утримання»)
  • страх дитини, який не проходить після неодноразових адаптаційних візитів
  • маленький вік дитини (до 3 років)
  • необхідність виконання великого обсягу роботи в порожнині рота (лікування карієсу, періодонтиту, видалення зруйнованих зубів)
  • супутні захворювання дитини, індивідуальні особливості розвитку.

Перед тим як запланувати лікування уві сні, батьки зв’язуються з лікарем-анестезіологом, який консультує які саме аналізи необхідні дитині. Лікар-стоматолог також інформує батьків про час і можливий обсязі лікування.

Сам процес засинання проходить за підтримки батьків. Вони можуть тримати малюка на ручках або за ручку, це вже залежить від віку дитини і узгодження тактики з батьками.

Важливо знати

Час перебування дитини в медикаментозному сні залежить від обсягу роботи в порожнині рота. Команда з лікаря-анестезіолога, дитячого стоматолога і асистентів працює максимально швидко, для того щоб скоротити час перебування маленького пацієнта в кабінеті. Але якість лікування незалежно від ситуації, завжди має бути на високому рівні.

При лікуванні під седацією у дитини більш глибокий сон, ніж фізіологічний (звичайний). Захисні рефлекси і самостійне дихання збережені. Так само збережена больова чутливість, тому застосовується місцева анестезія, але в менших дозах і за показаннями. Здійснюється постійний моніторинг пацієнта.

Під час лікування анестезіолог-реаніматолог за допомогою спеціальних датчиків стежить за станом дитини. Датчики передають на екран монітора функції організму: роботу серця, пульс, температуру, артеріальний тиск, насичуваність крові киснем.

Після завершення стоматологічного лікування, дитина прокидається і відразу бачить своїх батьків.

Іноді після лікування, малюки можуть вередувати, відчувати слабкість, тому батькам треба бути особливо уважними і терплячими. Анестезіолог залишається з ними на зв’язку і завжди готовий підтримати їх.

Звичайно, ми можемо черговий раз нагадати, що профілактика краще, ніж лікування. Але, якщо у вашої дитини все ж критична ситуація в порожнині рота, а якісне лікування не може бути проведено ніяким іншим чином, то лікування в медикаментозному сні, найкращий варіант для посмішки і здоров’я вашого малюка.