Застосування ортопантомографа у стоматології

Застосування ортопантомографа у стоматології

Вірно поставлений діагноз — половина успішного лікування.

Особливо, якісна діагностика важлива в стоматології, коли значна частина робочої зони стоматолога прихована під яснами і, візуально, доктор може оцінити тільки приблизно 50% робочого поля.

А ось рентгенівські промені можуть показати стан кістки, окістя, новоутворення, оцінити тверді тканини зуба. І в цій справі незамінною помічницею стоматологів стала ортопантомографія.

Цифровий знімок — ортопантомограма одночасно показує стан обох щелеп і прилеглих областей (скронево-нижньощелепний суглоб, гайморових і інших навколоносових пазух), що дозволяє використовувати метод діагностики не тільки в стоматології, але й у отоларингології.

Переваги діагностики

Серед переваг сучасного ортопантомографа Gendex ми виділяємо:

  • точність картини. Цифровий знімок показує стан відразу двох щелеп. При класичному (прицільний) рентгенівському знімку стоматолог бачить тільки 2-3 зуба. З ортопантомограми ми отримуємо значно більше важливої ​​інформації. Лікар може оцінити стан всієї ротової порожнини (товщину кістки, наявність прихованого карієсу, запальні процеси в каналах)
  • високу якість зображення. Цифровий знімок — ортопантомограма виходить більш контрастним. Його можна збільшувати і розглядати під різними кутами на екрані комп’ютера
  • безпеку. При панорамному знімку щелепи апаратом Gendex пацієнт отримує мінімальну променеве навантаження (менше, ніж при звичайному рентгені).

панорамный снимок зубов

Коли необхідна ортопантомограма

Ми призначаємо цю діагностику при:

  • першому обстеженні пацієнта. Для оцінки стоматологічного статусу і складання попереднього плану лікування
  • виправленні прикусу
  • плануванні видалення зубів мудрості. Часто восьмі зуби мають атипове (неправильне) положення. Лежать «на боці», зміщуються в бік ротової порожнини, щільно прилягають до сусідніх зубів. Після знімка хірург-стоматолог вибирає тактику видалення зуба
  • оцінці стану тканин пародонта. При лікуванні пародонтиту важливо об’єктивно оцінити стан кісткової тканини в якій знаходиться зуб
  • лікуванні карієсу. Якщо у пацієнта багато каріозних зубів, то стоматолог для точного діагнозу і вибору стратегії лікування запропонує зробити панорамний знімок. Так доктор визначить ступінь ураження емалі зуба, глибину ураження і близькість дефекту по відношенню до пульпи, стан каналів зубів і якість попереднього лікування (якщо воно проводилося). Це набагато швидше і безпечніше, ніж робити звичайний рентгенівський знімок для кожного зуба окремо
  • контролі росту зубів у дітей. Ортопантомограма показує стан прикусу, зміщення або перекривання щелеп, аномальне прорізування зубів. При ранньому виявленні цих проблем коригування та виправлення прикусу пройде набагато швидше, ніж в дорослому віці.

Протипоказання і безпека

Що стосується безпеки застосування рентген-діагностики Gendex, то процедуру призначають дітям з 5 років. Це дозволяє своєчасно виявити порушення формування прикусу або проблеми зі зміною молочних зубів на постійні.

Що стосується діагностики вагітних, то ми рекомендуємо утриматися від ортопантомограми вагітним на першому триместрі. Вагітність на терміні другого і третього триместру вже не є протипоказанням до обстеження. Для додаткової безпеки майбутньої мами і дитини використовують спеціальні захисні фартухи і накладки.

З використанням сучасного ортопантомографа з низьким променевим навантаженням, діагноз, поставлений фахівцем-стоматологом, буде точним, а подальше лікування – своєчасним і якісним.

Звертайтеся до нас.