Підтримання здоров'я ротової порожнини

Підтримання здоров'я ротової порожнини

Як підтримувати здоровий стан ротової порожнини?

Медичні дослідження в стоматології довели, що 99% проблем із зубами та яснами виникають через погану гігієну ротової порожнини. До прикладу, у Швейцарії, карієс — це велика рідкість серед пацієнтів стоматологічних клінік. І це не через екологію, харчування чи унікальну спадковість. Просто швейцарці мінімум 3 рази на рік проходять професійну гігієну ротової порожнини й починають догляд за зубами з появою першого зубу.

Такі хвороби, як карієс та пародонтит виникають внаслідок скупчення мікроорганізмів у пародонті або на емалі зубів.

Як бактерії руйнують найміцнішу тканину в організмі

Що стосується карієсу, то він виникає також через мікробну бляшку. За мінеральним складом емаль — одна із найміцніших тканин в організмі, що складається на 97% із мінеральних речовин, а запас її міцності розрахований природою мінімум на 60 років.

Враховуючи, що в ротовій порожнині постійна температура, вологість, наявність поживних решток (особливо легких вуглеводів) — отримуємо ідеальні умови для розвитку анаеробної та аеробної патогенної мікрофлори.

Додайте сюди нерівність зубного ряду, скупченість зубів, погано відшліфовані поверхні реставрацій, сколи емалі, ортодонтичні конструкції (брекет-системи), нерівні краї штучних коронок та мостів — отримаємо массу локацій, куди зубна щітка не потрапляє.

Також, ріст бактерій провокує надмірне споживання пюреподібної м’якої їжі із великим вмістом білків й вуглеводів, яку так любить бактерія, що викликає карієс — Streptococcus mutans.

Streptococcus mutans інтенсивно розмножується в порожнині рота. Якщо нехтувати щоденною гігієною порожнини рота, вона може передаватися контактним шляхом від батьків до дитини та всіх членів родини. Тому так важливо, лікувати карієс та його ускладнення вчасно.

5 ознак, що вам потрібна професійна гігієна ротової порожнини 

Завітати до стоматологічної клініки H-Clinic на процедуру професійної гігієни ротової порожнини варто коли:

 1. Регулярно споживаєте чорний чай та каву від 2 чашок за день. Речовини, що містяться в напоях можуть, забарвлювати емаль в темний колір, погіршуючи естетику посмішки.
 2. Палите. Нікотинові смоли утворюють на поверхні емалі жовто-коричневу плівку, яку не видаляють звичайні пасти.
 3. Зубний камінь псує посмішку і провокує накопичення залишків  їжі.
 4. Помітили неприємний запах із рота (галітоз). При огляді, стоматолог виявить причину появи неприємного запаху.
 5. Маєте нерівності або тріщини емалі. Через любов до лущення насіння, частих суттєвих температурних коливань (наприклад, гарячої / холодної їжі), поверхня зубів може надколюватися, утворюються тріщини.


Особливості догляду за ротовою порожниною у дітей

Помилково думати, що професійна гігієна ротової порожнини потрібна лише дорослим. Дбати про чистоту ротової порожнини необхідно із перших зубів. Спеціальні гігієнічні засоби (серветки, дитячі щітки) видаляють наліт, який утворився, та привчають малюка до відчуття чистоти.

Батькам треба пам’ятати! Діти, з їх любов’ю до солодощів, газованих напоїв з барвниками, халатним ставленням до дворазового чищення зубів — у зоні ризику.

На консультації в стоматологічній клініці H-Clinic лікарі індивідуально підбирають для дитини засоби для щоденного догляду, рекомендують щітки, зубні нитки, іригатори, ополіскувачі — безпечні й ефективні.

Як підтримувати здоров’я зубів та ясен

Завітавши на процедуру професійної гігієни ротової порожнини до H-Clinic, ви отримаєте:

 • зняття м’якого нальоту механічним, ультразвуковим способом
 • видалення над‘ясенного та під‘ясенного зубного каменю
 • видалення пігментації емалі спеціальними пастами
 • полірування поверхні емалі
 • флоссінг
 • підбір індивідуальних засобів гігієни порожнини рота
 • навчання техніці чищення зубів.

Процедура безболісна і триває від 40 до 60 хвилин.

Стосовно вартості, то профілактична чистка зубів та ротової порожнини обходиться в 3000 гривень на рік (це 2 процедури по 1500 грн кожні 6 місяців). Це в 1,5 рази дешевше за одну металокерамічну коронку та більш, ніж у 3 рази дешевше встановлення навіть одного зубного імпланту (вартість встановлення імпланту: від 10000 грн).

Для здоров’я зубів та ясен процедуру необхідно проходити 2-3 рази на рік. Кратність візитів визначає стоматолог, в залежності від віку пацієнта, способу життя, харчових звичок, індивідуальної швидкості формування бактеріального нальоту та зубного каменю.

Після процедури, пацієнт отримує:

 • свіжий подих
 • світлішу на 1-1,5 тони зубну емаль. Іноді достатньо професійної гігієни, яка зніме нікотиновий чи кавовий наліт, щоб отримати здорову посмішку
 • гладеньку поверхню емалі. В процесі чистки знімається камінь, шліфується ії поверхня.

Отримати здорову сяючу посмішку просто — варто регулярно доглядати за зубами та проходити професійну чистку 2 рази на рік, а також, дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду у домашніх умовах.