Чи можна чистити зуби содою і сіллю?

Чи можна чистити зуби содою і сіллю?

І чи замінить це професійне чищення зубної емалі?

Досить часто люди, бажаючи заощадити на візиту до стоматолога, використовують, як альтернативу професійному чищенню, сильні домашні господарські абразиви, такі як сода і сіль. Незважаючи на помітну кількість позитивних відгуків у мережі інтернет (про те, що ефект від такої екстремальної чистки зубів видно відразу), мало хто замислюється, що насправді сода і сіль потужні абразивні засоби, які діють на зуби як наждачний папір. Їх головний недолік в тому, що разом із зубним нальотом вони зчищають поверхневі захисні шари зубної емалі. А це дуже небезпечно для здоров’я зубів.

Головні негативні наслідки використання побутових складів соди та солі, як очищуючих засобів

 • помітний результат лише на короткий період часу
 • забезпечують виключно поверхневий вигляд
 • роблять зубну емаль тоншою
 • викликають кровоточивість ясен
 • можуть стати причиною алергічних висипів на шкірі навколо рота
 • подразнюють слизові оболонки порожнини рота
 • за рахунок зменшення товщини емалі підвищують чутливість зубів до гарячої і холодної їжі.

В противагу цьому, існує якісний та безпечний спосіб позбутися зубного нальоту та каменю — це професійна чистка зубів в стоматологічній клініці, яка усуває не тільки зубний наліт, але і залишки їжі та зубні відкладення, які служать сприятливим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій.

Професійна чистка зубів є профілактикою руйнування зубів і запалення ясен.

Ми використовуємо один з найефективніших способів професійної гігієни порожнини рота — чищення Air Flow. Який ефективно видаляє сліди від кави, чаю, сигарет, вина та м’який зубний наліт.

Чищення зубів досягається за допомогою повітряно-водного струменя з порошком, що подається під високим тиском з сопла. Вміщені в струмені мікрочастинки видаляють забруднення, після чого збираються в спеціальний пилосос разом з водою і частинками нальоту. Вся процедура займає не більше 30-40 хвилин.


Air flow

Які ж переваги використання Air flow?

Основні переваги чистки зубів з використанням технології Air Flow — комфортність, швидкість, повна безболісність, гарна ефективність, відносна простота процедури та доступна ціна. На відміну від звичайної чистки зубів за допомогою щітки і зубної пасти, Air Flow ефективно очищає не тільки зовнішні поверхні емалі, але і важкодоступні ділянки між зубами.

Всього однієї процедури досить для того, щоб освітлити емаль до 2-3 відтінків. Одночасно з очищенням відбувається полірування емалі. У складі порошків Air flow містяться частинки різного розміру, бо для ефективного чищення необхідні великі і малі елементи (великі — шліфують, малі — полірують).

Але, Air flow також має свої протипоказання, до них відносяться:

 • хронічний бронхіт і бронхіальна астма
 • перебування на сольовій дієті, так як у порошку міститься певна кількість солі
 • вагітність і грудне вигодовування
 • непереносимість цитрусового смаку
 • гострі інфекційні захворювання
 • тріщини, виразки, ерозії слизової оболонки порожнини рота
 • будь-які хронічні захворювання у стадії загострення
 • ВІЛ-інфекція, гепатит, туберкульоз.

У повсякденній практиці лікаря стоматолога застосовуються такі різновиди порошків для технології Air flow.

 1. Бікарбонат натрію (NaHCO3) — це класичний порошок Air flow з чого розпочалася сама історія використання даного методу. Однак його недолік — це агресивність частинок (які мають геометричну форму з гострими гранями) по відношенню до слизової оболонки порожнини рота та поверхні емалі зубів. Як наслідок, підвищена кровоточивість ясен та гіперестезія твердих тканин зуба.
 2. Кальцію карбонат (СаСО3) представляє собою сферичні гранули і завдяки відсутності гострих країв, частинки порошку надають виключно дбайливий вплив на тверді тканини зуба та ефективно знімають пігментований та м’який зубний наліт.
 3. Гліцин — це амінокислота, яка відрізняється від інших порошків своїм м’яким та дбайливим впливом на м’які тканини порожнини рота та поверхні зубів. Його можна застосовувати дітям від 6 років та людям із захворюваннями тканин пародонту.

В Н-clinic застосовують порошки для чистки, як кальцію карбонат та гліцин. Гігієну порожнини рота методом Air flow у сучасному світі називають Dental SPA, бо одразу після процедури відчувається свіжий подих, приємний після смак, гладкість зубів та природня білизна емалі.

Оптимальна регулярність процедури — 1 раз на 6 місяців для підтримки терапевтичного ефекту, який продовжить здоров`я та красу посмішки.

Звертайтесь до нас.